Tancem ke svobodě – Shakti Dance®
(18. – 19. 1. 2020, Praha)

For English click here

Víkendový seminář Shakti Dance®
Jóga tancem, tanec jógou

Tancem ke svobodě

 

Jaký je to zážitek?

Dovolte mi, abych sdílela svou zkušenost s Shakti Dance. Zúčastnila jsem se  víkendového workshopu, který se konal se Sarou Avtar v Budapešti. 

Po pohybově intenzivním víkendu jsem cítila, že mému tělu chyběl právě tento druh pohybu – jakoby vlnění probíhající celým tělem ve spojení s dechem. Více než měsíc po semináři cítím, že Shakti Dance je pro mě vyjádření ženy: pružné, kreativní, přizpůsobivé v klidu a rovnováze.

Sama lektorka je pro mě velkou záhadou. Čekala jsem ženu, která dobře tančí. Našla jsem ženu s hlubokým pohledem kamsi do nekonečna a čistotu, neutralitu, autenticitu v každém jejím pohybu, zpěvu i srdečné komunikaci.

Svou zkušenost bych shrnula do věty: žena ve své síle.“ Vaše zkušenost může být jiná, ale určitě bude plná energie a ženskosti.“

Hanka Vítková, www.sunye.cz

 

Uvolněním a pročištěním toku prány budeme hledat tep harmonie. Splétáním vědomí s vlákny

  • ladných ásán,
  • rytmického dechu a pohybu,
  • manter a hlasu,
  • celestiální komunikace.

se odevzdáme rezonanci tvořivého toku vědomí, kdy se na sebe ladí jednotlivá vlákna jógy a mysl a tělo se uvolňují ve spontánním vyjádření a průzračném klidu.

Nalezněte svou svobodu. Nalezněte sami sebe.

Při vědomé harmonizaci se stáváte světlem svého pravého Já a vstupujete do záře synchronizovaného vědomí.

Realizujte své skutečné Já a dejte zazářit své esenci!

Seminář je určen pro ženy i pro muže bez ohledu na věk, váhu a zkušenosti.

 

 

Termín: 18. – 19. ledna 2020, sobota od 10.00 do 18.00 hod., neděle od 9.00 do 17.00 hod.
Místo: Taneční škola Ivy Langerové, Štorchova 1555/5, Praha 8

Příspěvek:

* 4600,- Kč (platba do 17. 1. 2020)

Seminář je veden v angličtině s tlumočením do češtiny.

Podmínky účasti, platby a storna naleznete zde.

Přihlásit se můžete zde

 

Co je Shakti Dance?

Velmi stručně se dá říci, že Shakti Dance® je jóga tance, ve které splývají energie Šivy a Šakti a člověk se noří do všeobjímajícího “oceánu” vědomí.

Jako forma jógy využívá Shakti Dance® plynulé, rytmické a organické pohyby k harmonizaci mysli, těla a duše. Spojením dechu, pohybu, mantry a vnímavosti se navracíme ke své pravé podstatě – tělo se ladí jako nástroj a vyjadřuje esenci našeho bytí, spolu s původní tvořivostí a opravdovostí.

Shakti Dance® je jedinečná cesta jógy s osobitými metodami a praxí, kterým dala vzniknout Sara Avtar. Zahrnuje novátorské techniky a čerpá z jógové filosofie a praxe kundaliní jógy podle Yogi Bhajana. Podobně jako kundaliní jóga propojuje Shakti Dance® dech, pohyb a všímavost s cílem rozšířit své vědomí a splynout s Nekonečnem.

Svou formou je Shakti Dance® mimořádným a harmonickým spojením ásán v pohybu, rytmického dechu, energizujících tanečních cvičení, volného tance, relaxace, tiché meditace a manter vyjadřovaných zpěvem a tělem (celestiální komunikace a mantrické choreografie).

Svou podstatou kultivuje Shakti Dance® svobodné, organické a tvůrčí vyjádření vnitřního bytí. Posiluje, protahuje a osvobozuje tělo a mysl od bloků, uvolňuje napětí a otevírá nás pokojnému, bdělému prostoru a ladnému toku života.

Přihlásit se můžete zde

 

Sara Avtar (Avtar Kaur)

Avtar Kaur se narodila ve Velké Británii a dnes žije v Itálii. Od roku 1987 studovala s Yogi Bhajanem. Je učitelkou kundaliní jógy a vyučuje budoucí učitele ve výcvicích první i druhé úrovně. Je certifikovanou léčitelkou Sat Nam Rasayan druhého stupně. Celý svůj život miluje tanec a zpěv a je zakladatelkou a tvůrkyní Shakti Dance® – spojení kundaliní jógy a tance, kterému v roce 2001 vyjádřil Yogi Bhajan svou podporu. Učí po celém světě a školí učitele kundaliní jógy a Shakti Dance®. Vydala hudební alba Shakti Lila, Merging, Swara Rasa a Waves of Grace.

Díky mnoha životním výzvám a své duchovní praxi nalezla Sara Avtar vnitřní oporu, sílu ženy a schopnost vyjádřit svůj tvůrčí potenciál. A tuto vnitřní cestu chce sdílet dále. Propojením tance, zpěvu a vizuální formy s dechem a vědomím přetvořila umění v jogínskou technologii a harmonický nástroj, který otevírá jemnohmotné pole bdělé přítomnosti. Více než třicet let se Sara Avtar věnuje provázení druhých na cestě objevování původního Já a uplatnění jejich potenciálu tvořivou službou světu. www.shaktidanceacademy.com

Přihlásit se můžete zde

 

S dotazy k semináři se obracejte
na Veroniku Šilarovou, shaktidance@satnam.cz, tel. č. 774 837 862

Přihlásit se můžete zde

Jak takové setkání se Shakti Dance®, jógou tance, může vypadat?
S tvůrkyní a zakladatelkou Sarou Avtar.

 

Přihlásit se můžete zde

Máte otázky? Napište mi: