Dětská jóga Radiant Child (vzdělávání)

Dětská jóga Radiant Child Yoga
– vzdělávací kurz

Program dětské jógy Radiant Child Yoga je rozšířen po celém světě a nyní máme příležitost absolvovat tento třídenní vzdělávací kurz v České republice pod vedením Cristin Tighe

Poprvé v České republice

Termín:
další instruktorský kurz dětské jógy
plánujeme v roce 2020
přesný termín bude upřesněn

Výuka probíhá celý den (od pátku do neděle),
s přestávkou na oběd.

KURZ JE TLUMOČEN DO ČEŠTINY

Místo:
Artual, Letohradská 62, Praha 7 – Letná

Přihlásit se můžete zde

Pouze symbol_cropped

Pomozte dětem vykročit do života správným směrem

Certifikovaný kurz pro lektorky a lektory jógy, učitelky a učitele v mateřských a základních školách, dětské terapeuty, rodiče, prarodiče, vychovatele a všechny ostatní, kdo chtějí život dětí obohatit o jógu – dar na celý život.

Jóga podaná zábavnou a hravou formou rozšíří obzory a obohatí každé dítě a dětský kolektiv. Děti jsou velmi vnímavé a na cvičení vycházející z jógy dobře reagují. Mají také velkou schopnost vycítit, že se nejedná o pouhý „tělocvik“ a přijímají i energetické a symbolické aspekty lekcí.

Přihlásit se můžete zde

Klíčem dětské jógy je hravost, hravost, hravost, bezprostřednost a intuice – tedy práce s přítomným okamžikem. Vzdělávací kurz v dětské józe Radiant Child rozšíří vaše možnosti pro práci s dětmi. Dá vám nástroje a ukáže cestu. Posílí vaši sebedůvěru.

Pouze symbol_cropped

Zakladatelkou školy Radiant Child Yoga je Shakta Kaur Khalsa. Vychází z tradice kundaliní jógy podle Yogi Bhajana, ale neomezuje se pouze na ni. Koncepty a techniky využijete v jakémkoliv dětském prostředí a nejspíš vás inspirují i při práci s dospělými a seniory.

Vizí programu Radiant Child® je přispět k vytvoření mírumilovného světa propojením jógy a dětí. Zářící dítě, v souladu s názvem programu Radiant Child, je dítě vědomé si sebe sama, duchovních hodnot a přispívající k životu v míru. Jóga je holistický a praktický nástroj, jak tohoto cíle dosáhnout.

Přihlásit se můžete zde

Pozvání do České republiky přijala Cristin Tighe, E-RYT 500, RCYT, RPYT, MEM, MA, zkušená lektorka dětské jógy a matka tří dětí. Vede lekce jógy pro děti i dospělé, spolu s intenzivními učitelskými výcviky školy Radiant Child Yoga. Jógu pro děti, od nejmenších po dospívající, učí od roku 2003.

Pouze symbol_cropped

Náplň vzdělávacího kurzu Radiant Child Yoga

Celkem 30 hodin studia a samostudia. Náplní kurzu je 50 % teorie a stejný díl interaktivní praxe a vážně míněné zábavy 🙂

 1. den: Dar jógy pro děti
 2. den: Prohlubování vlastního vědomí a praxe
 3. den: Srdce a duše práce s dětmi

Účastnice a účastníci získají studijní materiály, MP3 nahrávky dětských písní, říkanek, skladeb a meditací pro vlastní praxi v angličtině.

Po splnění podmínek obdrží účastnice a účastníci mezinárodní certifikát Radiant Child Yoga. V zahraničí lze certifikát z kurzu uplatnit jako doklad v rámci celoživotního vzdělávání, v terapeutických centrech a u organizace Yoga Alliance. Certifikát má mezinárodní platnost, nemá však akreditaci českého ministerstva školství. V ČR vám tedy neposlouží jako úřední doklad ani k získání živnostenského oprávnění.

Podmínky certifikace: 1. zúčastnit se všech hodin výcviku (není možná žádná absence); 2. po absolvování provést praktikum, což zahrnuje: a) připravit plán lekce dětské jógy, b) uplatnit tento plán při výuce min. dvou dětí (ideálně čtyř a více), c) připravit krátkou písemnou reflexi o průběhu lekce, zpětné vazbě a co jste objevili sami o sobě. Certifikát vám bude zaslán e-mailem po splnění podmínek. Druhou podmínku (plán, provedení a reflexe lekce dětské jógy) je nutné splnit do dvou měsíců po skončení kurzu.

Přihlásit se můžete zde

Pro práci s dětmi se budeme zabývat následujícími tématy:

 • práce s dětmi od raného věku po dospívání,
 • zapojení dechu a meditačních technik,
 • jak jóga pomáhá vyrovnávat mozkovou činnost a techniky procvičování mozku,
 • jóga v pohybu – písně, pohyb, hry, tanec,
 • praktické rady, jak vést zajímavé a ucelené dětské lekce,
 • spolupráce na vytvoření jedinečné lekce jógy,
 • nástroje, jak udržet soustředění a zájem dětí,
 • ekonomické aspekty výuky dětské jógy,
 • jóga pro děti se speciálními potřebami, SPD, ADD, autismem,
 • výuka jógy na školách,
 • energetický rozvoj a vývoj dětí,
 • pohled jógy na děti a vědomé rodičovství,
 • konzultace s vedoucí učitelkou, Cristin Tighe.

Pro vlastní rozvoj lektorů/rodičů:

 • účinné jógové a meditační techniky pro rozvoj vlastní osobnosti, praxe a vztahu s dětmi,
 • nácvik dovedností vědomé komunikace – hluboké naslouchání a nadšená spolupráce,
 • vytváření a zapojení do komunity dětské jógy,
 • jak zůstat ve svém středu a klidu za všech okolností.

Přihlásit se můžete zde

Pouze symbol_cropped

Cena pro ČR a Slovensko je díky vstřícnosti
zakladatelky programu i naší učitelky
téměř o polovinu nižší než obvykle.

Přihlásit se můžete zde

Cena zahrnuje přednášky, praxi, pomůcky, studijní a výukové materiály.

Kurz se koná v Praze na adrese
Artual, Letohradská 62, Praha 7 – Letná
Dopravu, ubytování a stravování si každý účastník zajišťuje sám.
Není možné přespat v prostorách konání kurzu.

Kurz je tlumočen do češtiny.

Přihlásit se můžete zde

Pouze symbol_cropped

Kurz organizuje Akademie Klopoty, z.s.
Veronika Damanpreet Kaur Šilarová

Veronika Silarova_Aquamarine Turban

Pouze symbol_cropped

Přihlásit se můžete zde

Dotazy k akci:

  Související:

  • Pokud nejste zapsáni na celý kurz, pak se na jednotlivé lekce hlaste min. dvě hodiny předem na e-mailu veronikasilar@gmail.com nebo zprávou SMS na tel. 774 837 862.  Kundaliní jóga je známá také jako jóga vědomí. Zaměřuje se především na posilování a nervového a imunitního systému. Vede k celkovému zlepšení života. Nedílnou součástí každé lekce…
  • Jóga nidra - hluboká relaxace k posílení záměru (seminář)„Zasej myšlenku a sklidíš čin. Zasej čin a sklidíš zvyk. Zasej zvyk a sklidíš charakter. Zasej charakter a sklidíš osud.“ (indický filosof Svámi Šivananda) Na tomto tříhodinovém semináři budeme pracovat s tzv. sankalpou – záměrem. Je to krátce, přímo, pozitivně a v přítomné čase vyjádřená skutečnost, které chceme ve svém životě dosáhnout.…
  • Termín: od 9. září 2019 do 10. února 2020 Čas: každé pondělí, 17:00 – 18:30 hod. (podle rozvrhu) Místo konání: Studio Sunyé, Rokycanova 114, Vysoké Mýto Na jednotlivé lekce je třeba se min. dvě hodiny přihlásit na e-mailu veronikasilar@gmail.com nebo zprávou SMS na tel. 774 837 862. Můžete se také přihlásit na celý kurz. Kundaliní…