O mně a kontakt

Veronika Šilarová – Damanpreet Kaur

Život je klikatá cesta, po které někdy jdeme dopředu a jindy se cítíme ztraceni. Kundaliní jóga a ájurvéda mi pomáhají nacházet směr a vrátit se na cestu, když zabloudím.

Tel. č.: 774 837 862

Já a jóga

Základní jógová pozice v sedu se nazývá sukhásana – jednoduchý sed se zkříženýma nohama. V sanskrtu „sukh“ znamená snadný, příjemný, vhodný. Dobře znám chvíle, kdy sedět se zkříženýma nohama není vůbec snadné, natož příjemné. Z vlastní zkušenosti vím, že v józe jde především o záměr, nasazení, duševní nastavení, prožitek a sebepřijetí.

Můj život naplňuje jóga a ajurvéda, které s vášní propojuji s bylinkami a prací s esenciálními oleji. Věřím, že životních změn se dá dosáhnout především na základě jemnosti, lásky, porozumění a radosti. Při vlastní praxi se setkávám s řadou fyzických omezení. Mám nadváhu – jsem královna modifikací pozic. Celý intenzivní jógový výcvik v Indii jsem absolvovala s bolavým kolenem a nemohla ani pořádně sedět. Jóga nás v ničem neomezuje, limity si stanovujeme sami v mysli. A pak je krásné hledat a nacházet vnitřní volnost v našich omezeních a nakonec je svobodně přijmout jako skutečné možnosti a příležitosti.

Miluji jednoduché a „primitivní“ pohyby, protože jsou svou podstatou geniální. Jejich každodenním opakováním dosáhnete za půl roku nevídaných změn – tělesných i duševních. Na svých lekcích vítám všechny lidi, kteří si myslí, že něco nezvládnou – kvůli nadváze, zkráceným svalům a šlachám, nedostatečné fyzičce, věku, že už dlouho necvičili, že na to nemají… Budeme dýchat, hýbat se, relaxovat a naslouchat sami sobě.

Formálněji:

2019: Modul Životní cykly a životní styly, 2. stupeň výcviku v kundaliní józe podle Yogi Bhajana
2018: Modul Mysl a meditace, 2. stupeň výcviku v kundaliní józe podle Yogi Bhajana
2016: Studium Západní fytoterapie
2016: Modul Autentické vztahy, 2. stupeň výcviku v kundaliní józe podle Yogi Bhajana
2016: Studium ájurvédy a pančakarmy v indické Kerale na škole Ayurveda College
2015: Modul Stres a vitalita, 2. stupeň výcviku v kundaliní józe podle Yogi Bhajana
2015: Kundaliní jóga podle Yogi Bhajana, certifikovaná lektorka 1. stupně (Škola kundaliní jógy Guru Sansar Kaur)
2014 – současnost: Pravidelná denní praxe a studium jógových textů 😉
2014: Výcvik v hatha józe (RYT 200), Rishikesh Yog Peeth, Indie
2013 až 2015: Studium ájurvédy u Pavola Hlôšky

Napište mi…