O mně

Veronika Šilarová – Damanpreet Kaur

Život je klikatá cesta, po které někdy jdeme dopředu a jindy se cítíme ztraceni. Kundaliní jóga a ájurvéda mi pomáhají nacházet směr a vrátit se na cestu, když zabloudím.

Tel. č.: 774 837 862
veronikasilar(@)gmail.com

Já a jóga

Základní jógová pozice v sedu se nazývá sukhásana – jednoduchý sed se zkříženýma nohama. V sanskrtu „sukh“ znamená snadný, příjemný, vhodný. Dobře znám chvíle, kdy sedět se zkříženýma nohama není vůbec snadné, natož příjemné. Z vlastní zkušenosti vím, že v józe jde především o záměr, nasazení, duševní nastavení, prožitek a sebepřijetí.

Můj život naplňuje ájurvéda, kundaliní jóga a meditace, které s vášní propojuji s bylinkami a prací s esenciálními oleji. Věřím, že životních změn se dá dosáhnout především na základě jemnosti, lásky, porozumění a radosti. Při vlastní praxi se setkávám s řadou fyzických omezení – jsem královna modifikací pozic. Celý intenzivní jógový výcvik v Indii jsem absolvovala s bolavým kolenem a nemohla ani pořádně sedět. Jóga nás v ničem neomezuje, limity si stanovujeme sami v mysli. A pak je krásné hledat a nacházet vnitřní volnost v našich omezeních a nakonec je svobodně přijmout jako skutečné možnosti a příležitosti.

Miluji jednoduché a „primitivní“ pohyby, protože jsou svou podstatou geniální. Jejich každodenním opakováním dosáhnete za půl roku nevídaných změn – tělesných i duševních. Na svých lekcích vítám všechny lidi, kteří si myslí, že něco nezvládnou – kvůli nadváze, zkráceným svalům a šlachám, nedostatečné fyzičce, věku, že už dlouho necvičili, že na to nemají… Budeme dýchat, hýbat se, relaxovat a naslouchat sami sobě.

Formálněji:

2024: Studium terapeutické kundaliní jógy
2023: Studijní pobyt na ájurvédské a marmové klinice v indické Kerale
2018: Výcvik v marmové terapii
2016: Intenzivní studium ájurvédy a pančakarmy v indické Kerale na škole Ayurveda College
2016: Studium Západní fytoterapie
2015, 2016, 2018, 2019: Moduly 2. stupně výcviku v kundaliní józe podle Yogi Bhajana
2014-2015: Kundaliní jóga podle Yogi Bhajana, certifikovaná lektorka 1. stupně (Škola kundaliní jógy ČR)
2014: Výcvik v hatha józe (RYT 200), Rishikesh Yog Peeth, Indie
2014 – současnost: Pravidelná denní praxe a studium odborných textů 😉
2013 až 2015: Studium ájurvédy u Pavola Hlôšky

Jsem čtenářka, jsem pisatelka, jsem intelektuálka a teoretička s hlavou v oblacích, jsem přízemní a praktická s nohama na zemi. Jsem rodilá Pražačka od roku 2017 žijící v podhůří Orlických hor. Jsem aspirující zahradnice, kterou často přemůže lenost. Jsem naprosto nedokonalá, dokonale. Jsem introvertní a nedávám se poznat. Mým způsobem sebeobrany je blahosklonný úsměv. Věřím, že pravda je tam, kde není strach (převzatá definice), a že když se ve svém osobním žití dotknu pravdy, tak cítím úlevu (prožitá zkušenost).

Chci být žena milující, zářící, otevřená, silná ve své zranitelnosti, plynoucí, objímající, čestná, jasná v záměru, vědomá si svých hranic, která umí říci láskyplné ne, říká ano životu, měkká i pevná, spokojená se svým tělem, tančící životem ve víru energie a života, vitální. Chci být celistvá sama v sobě, sama sebou o sobě, sama sebou s druhými, zářící zevnitř, nebojující s okolím, naladěná na nekonečno, s vědomím přesahujícím vlastní omezenosti, zdravá, ohleduplná, sympatická, sebe kladoucí na první místo, duchovní, meditující, naplněná klidem, mírem, pokojem, soucitná, laskavá.

A někdy se daří a někdy se nedaří.

Napište mi…